پخش زنده

ضوابط، جوایز و چرخه کار

1) بازی‌های شرکت‌کننده پس از ارسال، توسط هیئت انتخاب بر حسب سه بخش موجود در جشنواره طبقه‌بندی و سپس داوری می‌شوند.

2) هر اثر فقط یک‌بار امکان شرکت در جشنواره را دارد. آثاری که در دوره‌های قبلی این جشنواره شرکت کرده‌اند، با توجه به به‌روزرسانی که تغییرات چشم‌گیر در آن مشهود باشد (با تایید هئیت داوران) می‌توانند در بخش بهترین به‌روزرسانی شرکت کنند.

3) کلیه محصولات تولید شده ایرانی که تا 22 آبان ماه 1402 تولید آنها به اتمام رسیده و در یکی از فروشگاه‌های دیجیتال معتبر داخلی یا بین‌المللی منتشر شده‌اند، می‌توانند در جشنواره شرکت نمایند و بررسی وضعیت بازی‌ها بر مبنای آخرین نسخه منتشر شده خواهد بود.

تبصره1: بازی‌های که در مرحله Soft Launch و Early Access باشند نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

تبصره2: بازی باید حتماً توسط شرکت‌ها یا تیم‌های ایرانی تولید شده باشند، ارائه هر گونه MOD، نسخه بومی سازی و یا سایر موارد، غیر قابل قبول است.

 

4) بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، کلیه بازی‌ها باید دارای رده بندی از نظام اسرا ( مجوز انتشار) باشند. بازی‌هایی که تا زمان تکمیل فرم ثبت نام موفق به تشکیل پرونده الکترونیکی برای اخذ مجوز انتشار نشده اند با مراجعه به سایت https://portal.ircg.ir/ اقدام به تشکیل پرونده صدور مجوز خواهند کرد و بنیاد پیش از شروع فرآیندهای مسابقات، بازی‌ها را به صورت فوق العاده بررسی می‌نماید.

5) در خصوص تعداد محصولات ارسالی توسط متقاضی در بخش مسابقه محدودیتی وجود ندارد.

6) محصول مورد نظر باید دارای نصب سریع و آسان باشد و در صورتی‌که نصب و اجرای آن نیازمند طی مراحل خاصی است، باید این پیش‌نیازها همراه محصول و راهنمای نصب ارسال گردند. بدیهی است امکان حضور سازنده جهت نصب و یا اجرای بازی بر روی یک کامپیوتر خاص منتفی بوده و در صورتی که تیم داوری به هر دلیل قادر به نصب و اجرای بازی نباشند، بازی مورد نظر از بخش مسابقه حذف خواهد گردید.

تبصره: بدیهی است که هیات داوران در رد هر اثر با توجه به کیفیت و اصالت آن آزاد است.

7) عدم رعایت اصل صداقت در ارائه اطلاعات، موجب حذف کامل بازی از جشنواره می‌گردد.

8) ثبت‌نام اثر در جشنواره، صرفاً توسط تولیدکننده بازی و یا مدیر پروژه (به عنوان نماینده حقوقی) انجام می‌گیرد.

9) برای ثبت نام، صاحب اثر باید فرم‌های ثبت‌نام روی سایت را تکمیل نموده و اثر خویش را تا زمان اعلام شده به همراه مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید.

10)   اثر صرفا می تواند در یک سبک مورد بررسی قرار گیرد. انتخاب سبک بازی برای بازی‌های ارسال شده در درجه اول بر مبنای خواست شرکت سازنده انجام می‌گیرد. هیات انتخاب آثار نیز بر مبنای نظر کارشناسی خود ژانر بازی را بر اساس عناصر تشکیل دهنده ژانر‌های معرفی شده و وزن آن‌ها در روند بازی دسته‌بندی خواهد نمود. در صورتی که سبک تعیین شده در هیات انتخاب با ژانر انتخابی توسط تیم بازی‌سازی متفاوت باشد، در نهایت ملاک تصمیم‌گیری، نظر نهایی هیات انتخاب خواهد بود.

11)   تیم سازنده موظف است یک فرد حقیقی را به عنوان رابط با بنیاد در فرم ثبت‌نام اعلام نماید. بدیهی است که کلیه ارتباطات بنیاد با تیم سازنده در مورد جشنواره از طریق آن فرد صورت خواهد گرفت. لازم است که فرد معرفی شده از زمان ارسال بازی تا پایان فرآیند داوری همواره در دسترس و پاسخگو باشد.

جوایز جشنواره

1) جایزه بهترین بازی سال 1.500.000.000 ریال

2) جایزه بخش دستاوردها برای هر دستاورد 300.000.000 ریال

3) جایزه بخش سبک‌ها هر سبک بازی 200.000.000 ریال

4) جایزه بهترین بازی مردمی 200.000.000 ریال

5) جایزه بخش ویژه 100.000.000 ریال

چرخه کار بازی‌های ارسالی به دبیرخانه

خلاصه‌ای از چرخه کار بازی‌های فرستاده شده به دبیرخانه جشنواره بر اساس شکل ذیل می باشد.

متن کامل شیوه‌نامه جشنواره از طریق لینک زیر قابل دریافت است.

دانلود PDF شیوه نامه