پخش زنده

زمان‌بندی و مدارک مورد نیاز

زمان‌بندی نهمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای فجر به شرح زیر است:

 1. زمان ارسال آثار: از 20مهر تا 22 آبان 1402
 2. زمان داوری در سه بخش: از 27 آذر تا 17 دی 1402
 3. زمان برگزاری مراسم اختتامیه: دی ماه 1402
 4. شرایط و چگونگی ارسال آثار

بازی‌ها، به همراه مستندات و متعلقات آن‌ها باید به یکی از روش‌های زیر به دبیرخانه ارسال شوند:

 1. بازی باید در یکی از فروشگاه‌های دیجیتال معتبر داخلی یا خارجی منتشر شده باشد و بازی‌سازان لینک دسترسی به بازی را به بنیاد ارسال ‌کنند. لازم به ذکر است که هیچ فایل بازی آپلود شده در سایت مورد تایید نخواهد بود.
 2. برای بازی‌های Freemium بهتر است تا سازندگان اکانتی ویژه‌ داوری بازی تهیه کنند یا در فرم ثبت‌نام کدی برای دسترسی به تمام بخش‌های بازی ارسال کنند.
 3. برای بازی‌های Premium سازندگان باید کد رایگان دریافت بازی را برای داوران ارسال کنند.
 4. برای بازی‌های مورد انتظار یک تریلر (مشخصات تریلر در بند 6) یک دقیقه‌ای به همراه مدیاکیت بازی را در وب سایت جشنواره آپلود کنند.

زمان‌بندی و مدارک مورد نیاز 

به منظور تشکیل پرونده و ثبت آثار فرستاده شده، تیم بازی‌سازی موظف به ارسال مدارک برای بخش داوری و بخش رسانه‌ها به صورت زیر است:

بخش داوری

 1. تکمیل فرم ثبت‌نام بر روی سایت جشنواره به آدرس http://fajrgamefestival.ir 
 2. ارسال لینک دسترسی به بازی در فروشگاه‌های دیجیتال معتبر داخلی یا بین‌المللی. 
 3. در خصوص بازی‌های تحت مرورگر متقاضی باید دامنه (URL) بازی را به همراه حساب کاربری (Account) که در آن تمامی منابع و نیروها قابل خرید باشد (سکه بی‌نهایت) قرارداده شود و این حساب کاربری را تا پایان زمان داوری برای بی‌نهایت ورود مجاز کند.
 4. شرکت‌کنندگان می‌توانند مدارک و مستندات دیگر (شامل متن، تصویر یا فیلم) از دستاوردهای خاص بازی خود را نیز برای داوری بهتر در اختیار دبیرخانه جشنواره قرار دهند.

بخش مدارک مورد نیاز رسانه ها

 1. تریلر بازی: یک تیزر یا تریلر تبلیغاتی از بازی که حداقل 30 ثانیه باشد. فایل‌های ویدئویی ارسالی بایستی بدون واترمارک (Watermark) با فرمت mp4 و با استفاده از codecهای H264 برای تصویر و AAC برای صدا باشد. اندازه ویدئو بایستی حداقل 720p باشد.
 2. پوستر و لوگوی بازی: بازی ارسالی می‌بایست دارای حداقل دو پوستر به صورت افقی و عمودی در ابعاد 1080*1920 و با فرمت jpeg یا TIF باشد و لوگوی بازی با فرمت PNG و حداقل سایز  500*500 باشد. 

متن کامل شیوه‌نامه جشنواره از طریق لینک زیر قابل دریافت است.

دانلود PDF شیوه نامه